طراحی و اجرای استخر، سونا، جکوزی توسط کارشناسان خبره اول سرویس

از مفرح ترین و رایج ترین تفریحاتی که در دسترس عموم می باشد مجموعه استخر، سونا و جکوزی است. ازآنجا که استفاده از این دست امکانات، خواص درمانی و ورزشی نیز دارد، امروزه استفاده و نگهداری اختصاصی آن در مجتمع های مسکونی و ویلاهای شخصی رایج می باشد.فرآیند طراحی، اجرا و بهره برداری از این امکانات، تخصصی و حرفه ای بوده و از هزینه نسبتا بالایی برخوردار است.

به سازه ای که در آن مقدار معینی آب جمع آوری و به منظور تفریح، آب تنی، ورزش و سرگرمی علمی و آموزشی استفاده شود “استخر” اطلاق می گردد. استخرها دارای ابعاد و استانداردهای متنوعی می باشند. “سونا” به اتاقکی گفته می شود که دمای درونی آن بین ۳۵ الی ۹۰ درجه سانتی گراد بوده و کاربردهای ورزشی، تفریحی و درمانی دارد و معمولا در کنار ورزش های آبی، استخر و جکوزی به کار گرفته می شود. سونا در انواع مختلف ساخته می شود اما در ایران سونای خشک و سونای بخار متداول می باشد.

گرمای سونای بخار از طریق دستگاه دیگ بخار تأمین می گردد و فضای داخلی آن با سرامیک پوشیده شده است.

گرمای سونای خشک نیز از طریق حرارت خشک و از کوره یا هیتر تأمین می گردد و فضای داخلی آن به دلیل گرمای زیاد از چوب پوشیده شده است.

“جکوزی” به سازه ای غالبا کاسه ای شکل و گرد گفته می شود، که در آن مقدار معینی آب جمع آوری و سپس همین آب توسط پمپی قوی مکش و دوباره با فشار بسیار بالا و پس از ترکیب شدن با مقدار معینی هوا توسط ایرجت های مخصوص به کاسه برگشت داده می شود. تلاطم و فشار آب ایجاد شده همانند ماساژ بوده و شادابی خاصی برای مصرف کننده به ارمغان می آورد. جداره دیواره جکوزی از سرامیک و میانگین دمای آن بین ۲۸ تا ۴۵ درجه سانتیگراد می باشد. غالبا تجهیزات جکوزی مانند استخر دارای فیلتراسیون، میکروب زدا، مبدل آب گرم و منبع ذخیره در کنار هم در تصفیه خانه اجرا و نصب می گردد.

خدمات قابل ارائه توسط اول سرویس عبارت است از:

  • سونا و جکوزی
  • سرامیک کاری، آببندی
  • اجرا و تعمیر تصفیه خانه
  • سرویس و تعمیرات

سازه یا کاسه استخر بعد از اجرای لوله کشی های زیر کار باید طی عملیاتی به نام آب بندی ایزوله گردد تا آب از منافذ آن به بیرون از کاسه نشت نکند. عدم رعایت این موضوع علاوه بر هدر رفت آب، خسارات زیادی به فونداسیون و متعاقبا به سازه ساختمان وارد کرده و منجر به نشت یا شکستن فونداسیون می گردد. لذا عملیات آب بندی بسیار حساس و حساب شده بوده و معمولا از ترکیبات مواد شیمیایی و مصالحی همچون ماسه بادی برای آب بندی استفاده می شود.

استخرها فارغ از ابعاد، ظرفیت و کاربری نیازمند تصفیه آب داخلی هستند که وظیفه آن بر عهده دستگاه های فیلتراسیون و اقدامات بهداشتی همچون کلرزنی و میکروب زدایی می باشد و مدیریت این تجهیزات با تابلوی مدار فرمان خودکار می باشد که عملیات تصفیه را با توجه به داده های اپراتور به صورت منظم و خودکار انجام می دهد.

تعداد و ظرفیت  وقدرت دستگاه های فیلتراسیون تابع ظرفیت استخر می باشد. علاوه بر این برای کنترل سطح آب استخر و جلوگیری از هدر رفتن آب، یک دستگاه منبع ذخیره جهت بالانس در نظر گرفته می شود، جهت گرم کردن آب استخر نیز از یک مبدل پوسته لوله یا مبدل صفحه ای که منبع تولید آن موتورخانه می باشد استفاده می شود. به مجموع این عملیات و مکانی که نصب و راه اندازی می شود تصفیه خانه گفته می شود که درآن تجهیزات نیازمند تأمین، نگهداری یا سرویس و تعمیرات دوره ای می باشد.

تجهیزات و تأسیسات استخر، سونا و جکوزی، قبل و هنگام بهره برداری نیاز به سرویس و تأمین نگهداری دارد. از آنجا که این تفریحات رابطه مستقیم با سلامت انسان ها دارند؛ لذا این سرویس ها و اقدامات، جزء لاینفک این فرآیند می باشد.

سرویس، تعمیر، نصب و تعویض کلیه قطعات تصفیه خانه و ملزومات مربوطه از تخصص و تجربیات عوامل اول سرویس می باشد.

ارتباط سریع با اول سرویس:

«اول سرویس» مرجع آنلاین خدمات است؛شما میتوانید از طریق ارتباط با شماره تلفن 02173092در سریع ترین زمان ممکن از اول سرویس خدمات قابل اعتمادی را دریافت نمائید.