تعمیر موتورخانه و شوفاژ

تعمیر و عیب یابی موتورخانه ها و شوفاژ ها

یکی از تخصصی ترین خدماتی که توسط اول سرویس ارائه میشود تعمیر و عیب یابی موتورخانه ها و شوفاژ ها است. همچنین تامین قطعات مورد نیاز موتورخانه ها نیز بر عهده این مجموعه است.

خدمات قابل ارائه:

خدماتی که اول سرویس در زمینه عیب یابی و رفع شوفاژخانه ها انجام میدهد به شرح زیر است:

  • طراحی ، نصب ، جابجایی موتورخانه شوفاژ
  • مشعل شوفاژ
  • پمپ شوفاژ
  • منبع آبگرم دوجداره و کوئل دار
  • ترموستات
  • پمپ افزایش فشار آب ساختمان
  • تعویض لوله کشی انبساط
  • تعویض لوله کشی داخلی موتورخانه
  • تعویض شیر فلکه های کالکتور
  • تعویض کالکتورهای پوسیده

همچنین تامین دیگ های شوفاژ نیز از خدمات قابل ارائه در این زمینه توسط اول سرویس میباشد.

 

در زیر برخی از خدمات تخصصی ما در زمینه تعمیر موتورخانه و شوفاژ معرفی میگردد:

طراحی، نصب و جابجایی موتورخانه

طراحی و چیدمان تجهیزات موتورخانه به نحوی که بعد از اجرا قابلیت سرویس دهی به قطعات، منظم بودن، زیبایی بصری و استفاده از لوله و اتصالات کمتر در حد ایده آلی باشد، نیاز به تجربه، تخصص و سلیقه خاصی دارد.

اول سرویس از این تجربیات در زمینه جایگزینی موتورخانه های فرسوده و نصب موتورخانه های جدید به هر اندازه و ظرفیت به نحو احسن استفاده می کند.

مشعل چیست؟

در سیستم موتورخانه “مشعل” یا “Burner” وظیفه تولید و مدیریت آتش که منبع اصلی تولید حرارت است را بر عهده دارد.

مشعل ها به لحاظ سوختی به چهار دسته گازوئیلی، گازی، دوگانه سوز و مازوت سوز تقسیم می شوند. مکانیزم تولید آتش در مشعل بدین گونه است که ابتدا الکتروموتور که وظیفه رساندن اکسیژن و فشار لازم را بر عهده دارد فعال می گردد. سپس تراس جرقه عمل کرده و بعد شیر برقی اجازه ورود گاز را به محفظه دیگ داده و بدین ترتیب مثلث آتش شکل می گیرد.

البته فشار گاز و فشار هوا وظیفه تأمین امنیت آتش و در کل مشعل را به عهده دارند و کلیت فرآیند مذکور علاوه بر تنظیمات دستی توسط یک قطعه الکترونیکی به نام رله کنترل می شود.

تنظیم مشعل ها به لحاظ تنظیم آتش، مصرف بهینه سوخت، صدا و بوی ناشی از سوخت از سرویس های بسیار حرفه ای و تخصصی می باشد. تعمیر، نصب، تنظیم و راه اندازی مشعل یکی از تخصصات اول سرویس می باشد.

پمپ شوفاژ (سیرکولاسیون)؟

پمپ های سیدکلاسیون” وظیفه گردش آب را به عهده دارند و هیچ گونه فشاری در سیستم ایجاد نمی کنند. با روشن شدن پمپ، فرآیند انتقال گرما از دیگ به منبع دوجداره یا کوئل دار، سیستم لوله کشی منتهی به رادیاتور، فن کوئل ها، مبدل هایاستخر و جکوزی در تصفیه خانه، سیستم گرمایش از کف و کوئل داکت اسپیلت سریع تر انجام می شود.

پمپ ها به دو دسته خطی و زمینی تقسیم می شوند که پمپ خطی در مسیر لوله قرار گرفته و پمپ زمینی خارج از خط و روی زمین نصب می شود و دورالکتروموتور آنها باید ۱۴۵۰ دور بر دقیقه باشد.

ترموستات چیست؟

“ترموستات” از لوازم کنترل دقیق می باشد که وظیفه کنترل دما را برعهده دارد. در سیستم موتورخانه شوفاژ تنظیم دما درترموستات به صورت دستی انجام می شود و با کاهش دما سوئیچ کرده و به الکتروپمپ شوفاژ یا مشعل فرمان می دهد.

ترموستات جداری و مستغرق از انواع آن است که نوع جداری آن به جداره لوله متصل می باشد و دما از طریق تماس مستقیم لوله به ترموستات منتقل می شود و نوع مستغرق آن توسط یک غلاف مسی در آب غوطه ور می باشد.

پمپ فشار آب ساختمان چیست؟

در منازل و آپارتمان های مسکونی که از فشار آب شهری بی بهره باشند، از “پمپ فشارآب ساختمان” و ترجیحا با منبع ذخیرهبرای افزایش فشار آب استفاده می شود.

این پمپ ها بسته به تعداد واحد، زیربنا و نوع لوله کشی اولیه انتخاب می شود و نسبت به پمپ زمینی و بوسترپمپ از مقیاس و قدرت کمتری برخوردار می باشد. با توجه به میزان مصرف زیاد منازل و آپارتمان ها از تجهیزات کم کردن اصطلاک مانند منبع دیافراگمی و کلید اتوماتیک استفاده می شود.

تعویض لوله کشی انبساط

وظیفه منبع انبساط، تأمین آب مورد نیاز و ایجاد ستون آب در سیستم موتورخانه و شوفاژ می باشد. منبع انبساط باید در بالاترین قسمت رادیاتور یا فن کوئل در ساختمان نصب گردد. این منبع با ۲ لوله رفت و برگشت که مستقیما از موتورخانه وکلکتور به منبع وصل شده و یک لوله تأمین آب که به فلوتر یا شناور متصل شده وظیفه تأمین و تنظیم میزان آب موجود در منبع را دارد، وصل می شود.

منبع انبساط نیازمند عایق کاری است تا از اتلاف انرژی جلوگیری گردد. انواع منبع انبسط فقط به لحاظ ظاهر و متریال متغیر می باشد. منبع انبساط دوجداره، پلیمری، آلومینیوم، گالوانیزه از انواع این منابع به شمار می روند. لوله کشی منبع انبساط معمولا از داکت یا به صورت لوله کشی روکار یا از طریق دودکش امکان پذیر است که امکان لوله کشی از هر مسیری باید به تأیید کارشناسان اول سرویس برسد.

افزودن نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. زمینه‌های مورد نیاز علامت گذاری شده‌اند*

Call Now Buttonتماس با اول سرویس