ساخت-استخر-خانگی

همان طور که می دانید، امروزه شنا به یکی از ورزش های روزمره انسان ها تبدیل شده است و به همین خاطر افراد تمایل دارند تا بجای مراجعه به سالن های استخر، یک استخر اختصاصی در منزل شان تدارک ببینند. حال ممکن است بسیاری از افراد با ساخت استخر خانگی و نحوه آن آشنا نباشند، به همین منظور پیشنهاد می کنیم تا انتها با ما همراه بمانید و مطالب ذکر شده را مورد مطالعه و بررسی تان قرار دهید.

شاید زمانی تصور اینکه انسان در ملک و حریم شخصی خود دریا و لذت شنا کردن در کنار خانواده و دوستان خود در نهایت امنیت و آرامش و بدون دخالت و تأثیر عوامل خارجی را تجربه کند بسیار غیر ممکن به نظر می رسید اما به لطف پیشرفت تکنولوژی و دستیابی بشر به راه حل های صنعتی و شیمیایی امروزه شاهد احداث و بهره‌برداری انواع و اقسام استخرهای بزرگ و کوچک با زیبایی‌های چشم‌نواز هستیم اما پشت صحنه این زیبایی‌ها که یک روی سکه است روی دیگه سکه خشن و کاملاً صنعتی است که مهم ترین عامل زلال ، بهداشتی و شفاف بودن آب استخر می باشد . این روی سکه موتورخانه و تصفیه خانه استخر می باشد که طراحی ، اجرا و بهره برداری از آن بسیار حائز اهمیت است اگر بخواهیم به ترتیب و اولویت توضیحاتی در زمینه ساخت استخر مناسب و اصولی  ارائه کنیم باید ابتدا در مورد ساخت کاسه استخر توضیحاتی ارائه شود و نکات کلیدی و مهم را بیشتر مد نظر قرار دهیم .

انواع استخر

یکی از موضوعاتی که می بایست به آن پیش از ساخت استخر خانگی ساده توجه داشته باشید، انواع استخر است. استخر ها به طور کلی به دو دسته تقسیم می شوند که این دو دسته عبارت اند از:

 •  استخر سرپوشیده

اولین و محبوب ترین نوع استخر ها که ساخت آن ها در کشور عزیزمان ایران به شدت رایج است، استخر سرپوشیده می باشد. استخر های سرپوشیده اغلب برای منازل و باغ ها مناسب تلقی می شود، زیرا این استخر ها شامل یک اتاقک می باشند که از دید بیش از اندازه جلوگیری می کند. سازنده استخر خانگی پیش از شروع فعالیت خود، این مباحث را به طور کامل و جامع برای مشتریان خود توضیح می دهد.

 •  استخر روباز

نوع دیگری از استخر ها، می توان به استخر های روباز اشاره نمود. این استخر ها اغلب در پشت بام ها، تراس و… ساخته می شوند که افراد می توانند به خوبی از آن ها استفاده نمایند. افرادی که تمایل دارند ساخت استخر خانگی با کمترین هزینه را تجربه کنند، می توانند ساخت استخر های روباز را مد نظر شان قرار دهند.

البته نوع کاربری هر کدام از آن ها متفاوت است و عمق استخر هم با توجه به کاربرد آن تعیین می شود:

 • استخرهای تعلیمی عمق 70 تا 120 سانتی متر دارند.
 • استخر شنای عمومی برای استفاده افراد حرفه ای و مسلط به شنا از عمق 125 تا 350 سانتی متری برخوردارند.
 • استخر شنای قهرمانی برای شنا و مسابقات در عمق 180 تا 450 سانتی متر ساخته می شوند که برای شیرجه با ارتفاع مختلف تا عمق 10 متری مناسب هستند.
 • استخرهای واترپلو برای آقایان 30*20 متر با عمق 1.80 برای بانوان 25*20 ساخته می شوند.

 

گرفتن پروانه ‌های ساختمانی

اولین قدم برای ساخت استخر این است که شما مجوزهای لازم را دریافت کنید. چون برخی از محله ها اجازه ساخت استخر را ندارند و فاصله ملک تا استخر هم پارامتر مهم دیگر برای شهرداری محسوب می شود. فقط کافی است اطلاعات مربوط به استخر و ملک خود را وارد شهرداری کنید و مجوز لازم را دریافت کنید.

 

مقدمات ساخت استخر های خانگی

اگر می خواهید در آرامش و بدون دخالت و تأثیر عوامل خارجی شنا را در کنار خانواده یا دوستانتان تجربه کنید، می توانید یک استخر در خانه تان داشته باشید. ساخت استخر در باغ ویلا منزل شما ارزش ملک شما را بالا می برد. در صورت داشتن یک استخر خانگی شیک می توانید خانه تان را گران تر بفروشید.

در واقع علاوه بر اینکه ساخت استخر لذت یک آب تنی را در یک محیط امن برای شما فراهم می کند، باعث سرمایه گذاری طولانی مدت برای شما می شود. در صورتی که تصمیم به ساخت استخر در اپارتمان یا مجتمع مسکونی یا ویلای خود را دارید، بهترین پیشنهاد برای شما اول سرویس است.

برای این که بتوانید در ساخت استخر خانگی کوچک تان موفق باشید، می بایست اقداماتی را مد نظر داشته باشید که در ادامه به بررسی آن ها خواهیم پرداخت.

 •  تعیین بودجه برای ساخت استخر

اولین نکته ای که پیش از شروع ساخت استخر خانگی بزرگ می بایست مد نظر تان قرار دهید، تعیین بودجه برای ساخت و نگهداری است. در واقع می توان گفت بودجه در نظر گرفته شده، می تواند نوع استخر را تعیین کرده و مراحل ساخت آن را به خوبی روشن سازد. لذا باید دقت نمایید تنها بودجه ساخت را در نظر نگیرید، زیرا استخر ها نیاز به نگهداری و سرویس مداوم دارند که با تماس با مجموعه اول سرویس می توانید از مقدار هزینه آن آگاه شوید.

 •  تعیین محل ساخت استخر

ساخت-استخر-خانگی-سرپوشیده

بعد از این که بودجه ساخت استخرتان را تعیین کردید، می بایست محل ساخت آن را به خوبی مشخص سازید. برای ساخت استخر خانگی سرپوشیده و سرباز بهتر است مکان هایی را در نظر بگیرید که از تابش مستقیم نور خورشید برخوردار می باشد. بسیاری از افراد ممکن است با خود بگویند این امر چه کمکی به ما می کند؟ در پاسخ به چنین سوالاتی، لازم است بگوییم هنگامی که استخر از تابش مستقیم نور افتاب برخوردار باشد، زود تر گرم شده و نیاز به مصرف انرژی زیاد برای گرم کردن آن نخواهد بود.

 •  طراحی طرح استخر بر روی کاغذ

پس از این که مکان مد نظر ساخت استخر خانگی را مشخص کردید، وقت آن است که طرح مد نظر استخرتان را بر روی کاغذ طراحی کنید. این اقدام می تواند کمک شایانی به پیمان کار و سازنده استخر نماید و به روند کار سرعت ببخشد.

 •  انتخاب پیمان کار

حال که تمامی مشخصات استخر مد نظر تان را تعیین کرده اید، می بایست یک پیمان کار مناسب را از یک مجموعه معتبر انتخاب نمایید. در واقع یک پیمان کار، می بایست از اصول ساخت استخر خانگی بهره مند بوده و بتواند آن ها را در هنگام ساخت پیاده سازد. اگر می خواهید به ساخت استخر بتنی خانگی بپردازید و نیاز به یک پیمان کار متبهر دارید، به شما پیشنهاد می دهیم تا انتها با ما همراه بمانید و مطالب ذکر شده را مورد مطالعه تان قرار دهید.

 

انواع روش ساخت استخر

انواع-روش-ساخت-استخر

آسان ترین راه برای ساخت جکوزی یا استخر ارزان استفاده از بلوک سیمانی است. این نحوه ساخت استخر بسیار اقتصادی و برای ساخت استخر های ویلا با حجم آب کم مناسب و کاربردی است. ساخت استخر بتنی هم به دلیل مقاومتی که دارد روی طول عمر استخر تاثیر می گذارد برای همین برای مکان های عمومی بیشتر از استخر بتنی استفاده می کنند. البته ساخت استخر با آجر و هسته بتن مسلح هم خیلی مورد استقبال قرار گرفته است. در ادامه به انواع روش ساخت استخر در اول سرویس بیشتر می پردازیم

 

 • ساخت استخر با بلوک سیمانی

در این روش ساخت استخر بلوکی از بتن ریزی کف و آرماتوربندی دیواره های بلوکی روی کف استفاده می کنند. سپس بعد از تراز کردن سطح کف استخر و شیب بندی آن، بلوک ها را بروی هم می چینند. برای پرکردن بلوک هم از ملات روان استفاده می کنند تا کلیه حفرهای بلوک گرفته شود.

بعد از اتمام مرحله بلوک چینی نوبت به عایق بندی استخر می رسد که با استفاده از رزین عایق بندی استخر و ملات سیمانی مراحل آب بندی را انجام می دهند.

بلوک های سیمانی با ضخامت 5 سانتی متر روی بلوک ها می چینند و با ترکیب رزین و ملات، کلیه مراحل صاف کردن سطح استخر را انجام می دهند. با توجه به عدم استفاده از آرماتور در ساخت دیواره های استخر هم کلیه چفت و بست های بلوک با دقت چیده می شود.

    اجرای بتن در کاسه استخر

بعد از صاف کردن خاک محل برداشت و پیش از اجرای بتن با استفاده از لایه های پلاستیکی ضخامت مناسبی روی کف خاک استخر ایجاد می کنند. این کار از جذب ملات به داخل خاک و ورود آب های سطحی به داخل استخر جلوگیری می کند.

 

نحوه ساخت استخر با آرماتور و بتن ریزی

 

آرماتور بندی استخر جزو مهم ترین مراحل ساخت استخر به شمار می رود. در این روش کف و دیواره های گود برداری شده با آرماتور بندی تقویت می شوند و استخر برای بتن ریزی آماده می شود. انتخاب نوع آرماتور و نحوه چینش آن ها از اهمیت خاصی برخوردار است بنابراین انتخاب پیمانکار با تجربه روی کیفیت نهایی کار تاثیر بسزائی دارد. در آرماتور بندی استخر استفاده از میلگرد شماره 10 الی 16 میل مناسب است .

توجه کنید که علاوه بر آرماتوربندی در طراحی استخر نحوه لوله کشی استخر و سرویس و نگهداری استخر و ساخت تصفیه خانه استخر و کارگذاری لوله ها و اتصالات درون بتن از اهمیت خاصی برخوردار می باشد. چون اگر احتمال خرابی وجود داشته باشد، آب استخر کم می شود و احتمال نشت از تانک استخر و آسیب دیدگی فوندانسیون ساختمان های اطراف استخر هم وجود دارد.

 

ساخت استخر در تهران

ساخت-استخر-در-تهران

اول سرویس به عنوان بهترین و حرفه ای ترین گروه در زمینه ساخت استخر در پارکینگ ، پشت بام، حیاط منزل یا ویلا متخصص در امر ساخت استخر سونا و جکوزی و با تکیه بر دانش مهندسین و معماران مجرب بهترین انتخاب برای شماست.

برای ساخت استخر جکوزی و سونا از اول سرویس در تهران مشاوره بگیرید. اول سرویس آماده ارائه خدمات مشاوره و خدمات ساخت استخر ، مانند ساخت استخر بزرگ برای مکان های عمومی ساخت استخر ارزان در حیاط خانه یا ویلای شما در کمترین زمان می باشد.

 

نکات مهم در ساخت استخر کدامند ؟

ابتدا کارفرما باید بدانند که از استخر چه توقع و رویایی در نظر دارد . سلیقه کارفرما بر نظر مهندس پیمانکار و مجری کار ارجهیت دارد و در نهایت خروجی کار باید مورد پسند کارفرما باشد . این در حالی است که کارفرما نیز باید از تجربیات مهندسان و مشاوران در خصوص امکان سنجی و نحوه اجرا و هزینه های آن استفاده کنند تا در آخر کار نتیجه مطلوبی داشته باشد. اگر پروژه ساختمانی توسط مهندسان طراحی شده باشد به احتمال بسیار تمامی شرایط و موانع مزایا و امکانات مورد بررسی قرار گرفته اما باز هم نیاز به بررسی مجدد کارفرما و مجری احساس می‌شود پس باید هم مهندسین و هم مجری پروژه نکاتی را رعایت کنند و آنها را به کارفرما منتقل کنند این نکات عبارت است از

۱- انتخاب محل است احداث استخر

۲- انتخاب محل احداث تصفیه خانه

۳- در نظر گرفتن عمق مناسب استخر 

۴-نحوه و امکان سنجی شرایط ساخت استخر

۵-انتخاب سیستم استخر و ( سرریز یا اسکیمر )

۶- بررسی شرایط اجرای لوله کشی استخر و تا تصفیه خانه

۷- انتخاب نوع لوله های انتقال آب

۸ – بررسی چگونگی و شرایط تولید آب گرم برای استخر

۹- تعداد نازلهای 

 

 

انتخاب محل احداث استخر و تصفیه خانه در ساختمان

انتخاب محل احداث استخر تابع سلیقه کارفرماست اما امکان سنجی احداث آن نیز مقوله مهمی ایست . اینکه استخر در حیاط فضای باز  یا محیط سر بسته باشد و یا اینکه ابعاد آن امکان اجرا می دهد یا نه ؟ و یا اینکه محل در نظر گرفته شده برای موتورخانه و تصفیه خانه چه فاصله ای از کاسه استخر دارد بسیار مهم است ؛ چون هرچقدر موتورخانه و تصفیه خانه به کاسه استخر نزدیک باشد بهره‌وری آن بیشتر نیز می‌شود و نیازی به افزایش قدرت و توان پمپ ها نیست . اگر استخر داخل ساختمان و سرپوشیده در نظر گرفته شود به واسطه تبخیر آب لازم است حتماً نسبت به تهویه هوا کش مناسب اقدام شود .

 

انتخاب محل تصفیه خانه و اهمیت ویژه آن

انتخاب محل تصفیه خانه تابع شرایط خاصی است که مهمترین آن رابطه مستقیم ابعاد تصفیه خانه با سیستم سرریز یا اسکیمر ،  میزان حجم استخر ،  نوع سیستم فیلتراسیون و تعداد ،  آن جدا یا مشترک بودن پمپ های مبدل گرمایشی و تصفیه آب و تعداد نازل های جکوزی میباشد .

جهت سیستم سرریز نصب دستگاه منبع بالانس سطح آب استخر لازم است که نصب این منابع نیاز به فضای مناسب وچشمگیری دارد اما سیستم اسکیمر نیاز به منبع بالانس ندارد به هر میزان حجم استخر بیشتر باشد به همان میزان به تعداد ،  توان ، قدرت و ظرفیت تجهیزات استخر اضافه می‌شود .  فیلترهای استخر در چند نوع فلزی ، فایبرگلاس ،  شنی و الیاف ای ساخته می شود که هر کدام به نسبت تعداد و ظرفیت،  فضای مورد نیاز خود را جهت نصب نیاز دارند . هر چقدر تعداد نازل های جکوزی و تعداد مسیرهای رفت و برگشت مبدل و تصفیه در نظر گرفته شده برای استخر بیشتر باشد ؛ نیاز به نصب پمپ های بیشتری دارد و نصب لوله کشی این پمپ ها مستلزم فضای بیشتری است اگر فرآیند تولید آب داغ یعنی موتورخانه گرمایشی یا پکیج استخری در محل تصفیه خانه می باشد ؛ باید فضایی به نسبت تجهیزات گرمایشی در تصفیه‌خانه در نظر گرفت یکی از نکات مهم تصفیه خانه این است که بهتر است کف تمام شده تصفیه خانه از کف تمام شده کاسه استخر حداقل ۳۵ سانتی متر پایین تر باشد که به اصطلاح آب استخر بر تصفیه خانه سوار باشد .

از ملزومات دیگر تصفیه خانه حفر یک چاه  با ظرفیت موتورخانه یا تصفیه خانه در کف آن می‌باشد و در صورت عدم اجرای آن سیستم دفع آب توسط پمپ کفکش در نظر گرفته شود . این چاه یا پمپ کفکش؛  هنگام تخلیه آب استخر ، بک واش و در هنگام حادثه یا تعمیرات نقش مهمی ایفا میکند .

ذکر این نکته خالی از لطف نیست که هرچه محل تصفیه خانه به کاسه استخر نزدیک‌تر باشد فرآیند گرمایش و فیلتراسیون مطلوب تر انجام می گردد .

 

عمق و ابعاد مناسب استخر چقدر است ؟

ابعاد مناسب استخر نیز تابع سلیقه کارفرماست گاهاً دیده شده که کارفرما با توجه به امکانات و فضای موجود و تامین هزینه ها ؛ استخرهلی بزرگتر با تعداد نازل های بیشتر را ساختند اما باید دید که نیاز یک ساختمان یا یک ویلای شخصی با یک استخر عمومی برابر است ؟ .  اگر کمی به گذشته برگردیم استخرها با عمق به مراتب بیشتر ساخته می‌شد که هزینه بسیار زیادی برای گرمایش و فیلتراسیون در بر داشت ؛ در حالی که خطر غرق شدن افراد سالخورده و ناتوان و کودکان نیز به مراتب افزایش می‌یافت . اما اکنون طراحان و مجریان فارغ از ابعاد استخر ، میانگین عمق ۱۶۰ سانتیمتر را در نظر می‌گیرند که هم در مدیریت هزینه ،  کاهش خطرات ناشی از عمق زیاد و  بالاتر بودن کف استخر نسبت به تصفیه خانه بسیار تاثیرگذار است .

 

نحوه و امکان‌سنجی شرایط اجرای کاسه استخر !

معمولاً استخر پایین ترین طبقه ساختمان یا در حیاط و فضای سبز و روباز اجرا می‌شود . در داخل ساختمان ، مهندسان از قبل در بین شناژهای فونداسیون این محل را در نظر می گیرند ؛ هر چند در پروژه های لوکس قابلیت طراحی و ساخت استخر در طبقات و حتی روی پشت بام نیز هست که مستلزم محاسبه استحکام بنا می باشد .

کاسه استخر به صورت اصولی باید به روش قالب بندی و اجرای بتن مسلح اجرا گردد که عیار بتن و نوع و ضخامت میلگرد ها تاثیر بسزایی در کیفیت کاسه استخر دارد . با توجه به هزینه بالای این اجرا با در نظر گرفتن مقاومت خاک امکان اجرا با آجر و ملات با شرایط ویژه نیز مهیا است . محاسبه ضخامت سیمان کاری سرامیک کاری و آب بندی در ابعاد استخر تاثیرگذار است اما باید بدانید که قبل از اجرای بدنه استخر حتماً نسبت به لوله گذاری آن اقدام کنید تا در آینده متحمل هزینه‌های جانبی آن نگردید .

به یاد داشته باشید که برای استحکام کف بدنه و پشت دیوارهای استخر به هیچ عنوان از شفته آهک استفاده نکنید .

 

انتخاب سیستم سرریز یا اسکیمر برای استخر !

انتخاب سیستم سرریز یا اسکیمر برای استخر علاوه بر سلیقه کارفرما نیازمند بستر مناسب و امکان اجرای آن نیز میباشد . در مورد تفاوت ها ، مزایا و معایب سیستم سرریز و اسکیمر در مقاله ای جداگانه توضیح خواهیم داد اما کافیست بدانید که استخر با سیستم سرریز لوکس تر و بهداشتی تر است اما هزینه اجرای آن نیز به مراتب بیشتر است . استخر سرریز نیاز بیشتری به فضای موتورخانه و تصفیه خانه دارد این در حالی است که اجرای هر دو سیستم نیاز به تجربه بالای مجری داشته و کارکرد صحیح استخر میزان رعایت الزامات و حساسیت را بالا می‌برد .

 

نحوه و شرایط اجرای لوله کشی استخر چگونه است ؟

لوله کشی استخر به دلیل اینکه زیر کار اجرا می‌شود و در آینده دسترسی به آنها امکان پذیر نبوده

و یا هزینه بالایی دارد ، بسیار حساس بوده و نیاز به محاسبات و اجرای دقیق و تجربه بالای مجری دارد .  در مورد تعداد سایز و نوع لوله های مورد نیاز استخر مقاله‌ای تهیه شده که در آینده‌ای نزدیک روی سایت قرار می گیرد تا به کلیات موضوع اشراف پیدا کنید ؛  اما در این مقاله به شرایط اولیه لوله گذاری استخر بسنده می کنیم .

همانطور که قبلا اشاره کردیم هرچه تصفیه‌خانه به کاسه استخر نزدیک‌تر باشد بهره‌وری آن بیشتر و از کیفیت بالای آب برخوردار می شوید . لوله گذاری استخر به دو صورت اجرا می‌شود لوله گذاری درون کاسه و لوله‌گذاری بیرون کاسه یعنی حدفاصل کاسه یا بدنه استخر تا تصفیه خانه . در هر دو صورت با توجه به شرایط ساختمان میتوان لوله گذاری را  قبل یا بعد از اجرای فونداسیون ساختمان و یا  قبل یا بعد از بتن ریزی بدنه و کف استخر اجرا کنید . هدف از اجرای لوله کشی در استخر گردش و تقسیم مناسب آب از کاسه استخر تا تصفیه خانه جهت تسویه و فرایند گرم کردن آب است ؛ لذا هر مجری تکنیک و استراتژی خاص خود را اجرا می‌کند ؛ اما این اجرا باید در نهایت پاسخگوی نیاز استخر باشد .

 

چه نوع لوله ای برای لوله‌گذاری استخر مناسب است ؟

اولین نسل لوله های به کار رفته در استخر لوله فولادی گالوانیزه بود که معایبی را به همراه داشت که مهمترین آن فرسایش و گرفتگی این لوله در طول مدت زمان بود؛ اما پیشرفت صنعت و ورود سیستم های لوله کشی جدید با ویژگی‌های متفاوت دست طراحان ، مهندسان ،  مجریان و در نهایت کارفرمایان محترم در این زمینه را بازتر کرده است هرچند در یک مقاله مجزا در مورد کلیه لوله هایی که امکان استفاده در سیستم لوله کشی استخر را دارد صحبت می‌کنیم اما در اینجا به نام بردن نوع لوله ها بسنده می کنیم

۱-  لوله های پلی پروپیلن یا  لوله سبز که در حال حاضر به رنگ سفید است و با اتوی مخصوص اتصالات و لوله ها  به یکدیگر متصل می‌شوند

۲- لوله های پلی اتیلن که به رنگ مشکی تولید شده و فرآیند اتصال آنها با راکت مخصوص جوشکاری پلی اتیلن انجام میپذیرد .

۳- لوله های پنج لایه با اتصالات کوپلی یا پرسی

۴- لوله های upvc ( یو – پی – وی – سی )مخصوص استخر که با چسب مخصوص به یکدیگر متصل می شوند .

ذکر این نکته الزامی است که انتخاب سایز و تعداد لوله ها متناسب با حجم موجود در کاسه استخر و فاصله تصفیه‌خانه تا کاسه رابطه مستقیم دارد . نکته مهم دیگر اینکه بعد از اجرای لوله‌گذاری داخلی و خارجی حتماً نسبت به تست آن با فشار لازم اقدام کنید تا از آب بندی بودن آن اطمینان حاصل کنید .

 

بررسی چگونگی شرایط تولید آب گرم استخر !

باید بدانیم که دمای آب  استخر با نصب و استفاده از تجهیزات کنترلی قابل تنظیم است . اینکه بعضی از دوستان دمای آب خاصی را برای آب درنظر می‌گیرند منطقی نیست و  منطقی تر این است که در موتورخانه و تصفیه خانه شرایط و امکاناتی فراهم شود که قابلیت تولید آب گرم در استخر را در یک تلورانس دمایی مشخص داشته باشد .

آب استخر به روش غیر مستقیم گرم می شود یعنی آب داغ باید از طریق یک موتورخانه مرکزی یا پکیج مخصوص استخری و یا از طریق پنل های خورشیدی تامین شده و سپس با هدایت به یک مبدل فلزی از طریق انتقال دما آب استخر انجام پذیرد . حال اینکه موتورخانه یا پکیج یا پنل خورشیدی چه شرایط و ویژگی هایی داشته باشد در مقاله ای جداگانه مورد بررسی قرار می‌گیرند اما آنچه در اینجا لازم به اطلاع‌رسانی است کلیاتی در این زمینه است . نکته مهم در این زمینه این است که ترجیحاً موتورخانه گرمایشی در کنار تصفیه خانه ایجاد شود تا مطلوب ترین نتیجه را در بر داشته باشد .

برای انتقال دمای آب داخل موتورخانه به آب استخر جکوزی باید از مبدل های مخصوص استفاده کرد که به سه دسته کلی تقسیم می‌شوند:

۱-  مبدل های پوسته لوله ( لوله فولادی قطور و داخل آن لوله های مسی )

۲- مبدل های پوسته لوله استنلس استیل طرح فلکسینوس ( شامل لوله استیل قطور و داخل آن لوله های استیل شیاردار و مواج )

۳- مبدل های صفحه ای

که در مورد هر یک از این مبدل ها در آینده بیشتر توضیح داده می شود .

 

طراحی استخر

طراحی استخرهای شنا بر اساس استانداردهای مهندسی ساختمانی و محیط زیستی صورت می گیرد. به طور کلی برای ساخت استخر حرفه ای و عمومی به امکانات آن مطابق با اهداف کارفرما دقت می شود. این که بخواهید یک استخر شیک و لاکچری در منزتان داشته باشید یا یک استخر بزرگ در مکان های عمومی احداث کنید، باید به شکل آن هم فکر کنید

این که می خواهید استخر شما مستطیلی شکل باشد یا گرد یا اینکه ارتفاع و عمق استخر بسته به نیاز و کاربری تان چقدر باید باشد. تمام این موارد را باید با پیمانکار خود در میان بگذارید.

 

کدام مجموعه برای ساخت استخر های خانگی مناسب است؟

ساخت-استخر-خانگی-در-تهران

اگر می خواهید یک مجموعه مناسب و منصف را برای ساخت استخر خانگی در تهران مد نظر بگیرید، ما به شما مجموعه اول سرویس را پیشنهاد می دهیم. این مجموعه با داشتن پیمان کار های متبهر، می تواند استخر مورد نیاز شما را در کم ترین زمان ممکن مورد ساخت و ساز قرار دهد. این مجموعه تجهیزات ساخت استخر خانگی را به شما معرفی کرده تا به تهیه آن ها نیز بپردازید.

مزایای ساخت استخر های خانگی با مجموعه اول سرویس

همانطور که تاکنون متوجه شده اید، مجموعه اول سرویس اولین و بهترین پیشنهاد برای افرادی است که می خواهند یک استخر مجلل و لاکچری را در منزل خود بسازند. برخی از مزایایی که باعث می شود مشتریان بدون هیچ دغدغه ای مجموعه اول سرویس را انتخاب نمایند، عبارت اند از:

 •  ارائه قیمت های مناسب

هزینه ساخت استخر خانگی به شدت قابل توجه مشتریان قرار می گیرد و از مهم ترین دغدغه های آن ها محسوب می شود. مجموعه اول سرویس نه تنها کیفیت مناسبی را به مشتریانش ارائه می دهد، بلکه هزینه و قیمت های مناسبی را به آن ها ارائه می دهد. لذا افراد بدون هیچ نگرانی می توانند یک استخر زیبا و منحصر به فرد را در باغ و یا ویلای خود تهیه کرده و از آن بهره کافی و لازم را ببرند.

اگر می خواهید با دیگر‌ مزایای مجموعه اول سرویس آشنا شوید، به شما پیشنهاد می دهیم تا در ادامه ما را مورد همراهی قرار دهید.

 •  پیمان کار های محبوب و مطرح

مجموعه اول سرویس سعی نموده بهترین و مطرح ترین پیمان کار ها را استخدام کرده و از این طریق رضایت اکثریت مشتریانش را به دست آورد. همانطور که می دانید، هر مقدار یک پیمان کار در کار خود تبهر بیش تری داشته باشد، ساخت استخر ها را با کیفیت بیش تر و زمان کم تر مورد انجام قرار می دهد. افراد می توانند صفر تا صد ساخت استخر خانگی خود را به مجموعه اول سرویس بسپارند و نگران هیچ چیز نباشند.

 •  دارای پشتیبانی و مشاوره

صفر-تا-صد-ساخت-استخر-خانگی

همان گونه که می دانید، برخی از افراد به هنگام ساخت استخر برای منزل شان، از دانش و اطلاعات کافی برخوردار نیستند. به همین خاطر مجموعه اول سرویس می تواند به خوبی به پشتیبانی و مشاوره مشتری های خود بپردازد و سوالات آن ها را برطرف سازد.

هزینه ساخت استخر خانگی چقدر است؟

ساخت-استخر-ها

بسیاری از افراد ممکن است با قیمت ساخت استخر خانگی سرپوشیده و روباز آشنا نباشند، به همین خاطر باید بگوییم استخر های سرپوشیده به دلیل امکانات و تجهیزات بیش تر، هزینه بیش تری را برای ساخت لازم دارند و افرادی که برای ساخت استخر ها بودجه کمی را در نظر گرفته اند، می بایست ساخت استخر های روباز را انتخاب نمایند.

همچنین ابعاد، شکل و نوع استخر ، نقشه ساخت استخر ، کیفیت و برند تجهیزات، نوع مصالح و امکانات و تجهیزات به کار رفته داخل استخر از عواملی هستند که روی قیمت ساخت استخر تاثیر می گذارند. جهت استعلام هزینه ساخت استخر مطابق میل و سلیقه و نیازتان با بخش فروش اول سرویس تماس حاصل فرمایید.

 

سخن پایانی

بهره گیری از مهندسین طراح و محاسب با دانش روز و به کارگیری مجری مجرب و پیمانکار با تجربه و توانا شاید هزینه داشته باشد اما استفاده نکردن از این دوستان و یا انتخاب نادرست در این زمینه به مراتب هزینه بیشتری دارد

مبحث آب بندی استخر بسیار بسیار حساس بوده و مرز بین استفاده کردن از استخر و بلا استفاده بودن آن همین مبحث آب بندی استخر است بسیار بسیار دقت کنید و این را بدانید که وظایف آب بندی کار  قبل از ساخت کاسه استخر شروع می شود .

اگر تصفیه خانه شما در زمین احداث می‌شود حتماً نسبت به ایزوله و آب بندی کردن دیواره و کف آن اقدام کنید .

اگر موتورخانه شما نیز در تصفیه خانه ایجاد می‌شود دودکش و هم هواکش مناسب در نظر بگیرید . منتظر مقالات بعدی ما باشید امیدواریم که این مقاله مورد پسند واقع شده باشد و کارآمدی آن ، راهگشای شما قرار بگیرد. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد خدماتی مانند لوله کشی جکوزی با کارشناسان مجموعه تماس بگیرید.

سوالات متداول

ساخت استخر خانگی چقدر هزینه دارد؟

هزینه ساخت استخر خانگی به عوامل متعددی همچون ابعاد، شکل هندسی و نوع استخر بستگی خواهد داشت. به همین خاطر نمی توان قیمت مشخصی را برای آن ارائه نمود.

ساخت استخر چه مدت به طول می انجامد؟

اگر می خواهید به ساخت استخر بپردازید و نمی دانید این اقدام چه مدت به طول می انجامد، باید بگوییم 8 الی 12 هفته برای ساخت یک استخر زمان نیاز است که ممکن است این تایم کمتر و یا بیش تر شود.

آیا می توان در منزل استخر سرپوشیده ساخت؟

اگر برای منزل تان می خواهید یک استخر تهیه نمایید، می توانید ساخت استخر های سرپوشیده را مد نظر تان قرار دهید.

5/5 - (6 امتیاز)
7 پاسخ
  • حیدریان
   حیدریان گفته:

   اضافه کردن نمک مشکلی ایجاد نمی‌کنه و بلافاصله بعد از اضافه کردن می‌تونید از استخر استفاده کنید اما بعد از اضافه کردن کلر باید 2تا 3 ساعت زمان بگذره.

   پاسخ
  • حیدریان
   حیدریان گفته:

   بستگی به سرپوشیده یا سرباز بودن استخر و تچهیزات استفاده شده در استخر دارد. برای اطلاعات بیشتر با تیم فروش تماس بگیرید.

   پاسخ
 1. داوود
  داوود گفته:

  سلام وقت بخیر. در شهر کرمان هم کادر مجرب برای مشاوره و اجرای استخر در باغ و ویلا دارید؟

  پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.